"Нека да дадем силна подкрепа за петицията за недопускане на подмяна на факти и събития от комунистическия период 1944-1989 г. и прехода към демокрация в новите учебници по история и цивилизации за 10-ти клас", написа той в профила си във Фейсбук.
Петицията срещу подмяната на истината за комунистическия период и годините на прехода към демокрация в новите учебници по история бе започната от фондация "Истина и памет".
Петицията е адресирана до премиера Бойко Борисов и до министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. Авторите подчертават, че младите поколения на България трябва да бъдат запознати обективно с историческата истина.
Само преди дни, след като гръмна скандала с манипулираните учебници по история, Цветанов излезе с призив към ГЕРБ да се намеси в предотвратяването на тази гавра с историята и жертвите на комунизма.
Още от България
Мохамед Халаф: В София се разхождат жени с бурки, а това е забранено от закона
Той подчерта, че Европа все още не действа правилно, за да може да се справи с подобни мигрантски процеси,
Бойко Борисов: ГЕРБ има кандидати за президент, които ще бият на втори тур
"Аз съм се подписал под искането на ПП. А под нашето се е подписал Асен Василев“, каза Борисов относно жалбите пред Конституционния съд на „Продължаваме промяната“ и ГЕРБ-СДС срещу бюджет 2026 г.
Ивайло Мирчев: Дали решението за американските самолети-цистерни има връзка с “Лукойл” ?
"В предизборната си кампания “Прогресивна България” имаха слоган - ще успеем, знаем как, можем, готови сме. Оказа се, че не са готови, че не знаят как и че не могат", смята той