Досега те са провели три срещи - в Хисаря, в Етрополе и във Варна. По време на втората им сбирка е излъчена контактна група от петима недоволни, които ултимативно да поискат от бившия премиер да отстрани от партийните постове Цветанов и Фидосова. Още на следващата сутрин в 9 ч. Цветанов отишъл при Борисов и му разказал за срещата в Етрополе.
Той настоял спешно да бъдат изключени от партията участниците в сбирката, но бившият премиер отклонил настояването.
Така се стигна до доброволно хвърляне на партийни книжки от понеделник насам.
"Или Цветанов ни подслушва, или има "ухо" сред нас", обясняват недоволните.
Според депутати Цветанов бил уплашен от започналото разцепление в ГЕРБ. Страхувал се да не напуснат цели структури. От вчера започнал да привиква депутати, в които се съмнява, за да му обещаят, че остават в групата на ГЕРБ.
Още от България
ДБ настоява управляващите да оттеглят кандидатурата на Асен Меджидиев за подуправител на НЗОК
"Да предложат истински реформатор, който в тази тежка ситуация с бюджета да направи така, че НЗОК да не се източва"
Борисов след доклада за РСМ: Евродепутатите показаха, че няма да допуснат злоупотреба с европейските договорености
"Българската позиция остава ясна и категорична - българите трябва да бъдат вписани в Конституцията на западната ни съседка, за да може тя да започне своя преговорен процес по същество"
Божидар Божанов: Борисов и Пеевски са приклекнали под парламентарните банки, но това не означава, че ...
Той посочи, че от ДБ настояват за отваряне на парламентарната квота във Висшия съдебен съвет чрез допускане на кандидатури от организации извън парламентарно представените партии