7 Декември, 2025

Цветанов: Подслушват ме, защото съм от опозицията

Цветанов: Подслушват ме, защото съм от опозицията

Той уточни, че това се прави не заради делата, които вече са влезли в прокуратурата и там няма какво да се случи. Целта е да бъда подслушван политически. 

Примерно, да разберат какви са плановете ни за парламентарните сесии. Зад това стои държавата, в лицето на управляващите. Те искат да се задържат на власт на всяка цена, посочи Цветанов. 

Бившият вътрешен министър коментира и последните актуални събития, свързани със скандалите около Волен Сидеров и Бисер Миланов-Петното.

Случаят с Волен Сидеров е показателен. Той не за първи път блъска български журналист. Още в първите дни на този парламент, на 21 май, той си позволи да обижда ваш колега. Защо, още тогава прокуратурата не се зае с него? Защото, той беше необходим на управляващите. По-скоро неговия златен пръст. Същото важи и за Бисер Миланов-Петното. И него го пазят, за да организира акции срещу протестиращите и срещу нас. Това е доказано, защото Петното се среща с Пламен Орешарски и се хвалеше, че той е свалил ГЕРБ от власт.

Примерите са много. Защо, никой не говори за Христо Бисеров, попита риторично Цветанов. Изключително важно е да се говори за днешната реална политическа ситуация в страната и какво ни очаква в бъдещите месеци. Изказванията на Цветлин Йовчев доказват, че в страната има паралелна структура, която подслушва противниците на властта. В момента се претопля една стара манджа за Мишо Бирата. Тези разговори излязоха, когато Цветлин Йовчев беше в ДАНС. Правете си сами сметка за какво става въпрос", каза още Цветанов.

Според него в момента управляващите са много объркани. Те не могат да дадат адекватни отговори на проблемите, които ги заливат.

Цветанов бе категоричен, че коалиция между ГЕРБ и АБВ е невъзможна, защото Първанов и БСП са техните основни опоненти.

Ние с АБВ коалиция няма да правим. Наши коалиционни партньори могат да бъдат партиите в център-дясно, дори и Движение 21. АБВ и БСП са ни основни политически противници. С тях единствено може да разговаряме само за националните и общодържавните приоритети на България, разкри Цветанов. За пореден път казвам, че по наше време не е имало подслушвания. Сега има репресия срещу опозицията. Управляващите се опитват да изместят фокуса на вниманието от важните проблеми за страната, завърши Цветанов.

 

Сподели:

Коментари (0)

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

Киселова: Никога улицата не може да замени парламентарната трибуна

„Напрежението през последната година не е спадало, но моето усилие беше тези процеси да протичат в рамките на НС“

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

Влекачи са в готовност да изтеглят танкера от сенчестия флот на Русия, блокиран в наши води

"Подготвени са два влекача, които са готови да отидат и да го изтеглят на вече съвсем безопасно място. И разбира се, да се види какво превозва този кораб."

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Турски влекач е изтеглил кораба от руския сенчест флот до акваторията на България

Трети ден танкерът "Кайрос" остава блокиран край Ахтопол.