5 Декември, 2025

Цветанов: Президентът раздава морални оценки, а забравя, че негов съветник поздравяваше с "Хайл Хитлер"

Цветанов: Президентът раздава морални оценки, а забравя, че негов съветник поздравяваше с "Хайл Хитлер"

Цветан Цветанов

Трябва да подкрепим премиера Борисов, за да бъде България силен фактор на България

Президентът Румен Радев не е нормално да раздава морални оценки, след като неговият съветник Пламен Узунов, поздравяваше със "Хайл, Хитлер". Но по тази скандална тема никой не го подсеща. Това обяви политикът от ГЕРБ и председател на ПГ на партията Цветан Цветанов по БНР.

Държавният глава твърди, че за него истината е водеща, а ние винаги сме казвали, че истината е част от успеха. Това не е заяждане с президента, но не е нормално той да говори за силата на истината и в същото време да обвинява анкетната комисия за нови бойни самолети, че се крие зад колективната безотговорност на парламента. Точно тази анкетна комисия показа на обществото истината, за да имаме прозрачност и конкурсност и да спечелят тези самолети, които са най-добри и най-съвместими с целите ни в НАТО, добави Цветанов.

Той посочи, че разбира президента Радев, че се чувства най-добре, когато води битки защото е военен. Но един държавен глава трябва да се стреми да бъде обединител на нацията, а в действителност Радев се самоизолира. Трябва да се обединим водени само от обществения интерес, а президентът трябва да преодолее тази самоизолация, добави още политикът от ГЕРБ.

Според Цветанов последното интервю по БНТ на Румен Радев е било красноречиво доказателство, че от Дондуков 2 търсят умишлена конфронтация с институциите.

Смятам, че всеки един от нас трябва да носи необходимата отговорност, но и да допринася за добрия диалог между институциите, а не да ги провокира постоянно. Не чух Радев да говори за предстоящото българско европредседателство. Трябва да говорим за отбрана, сигурност и миграция, за Дъблинския регламент, за общата европейска система за убежище, за европейската кохезионна политика, която предстои след 2020 година. Това са сериозните теми, в които трябва да обединим усилията си и да подкрепим премиера, за да бъде България силен фактор на Балканите, подчерта Цветан Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.