19 Февруари, 2026

Цветанов проведе работна среща с председателя на групата на ЕНП в ЕП Манфред Вебер

Цветанов проведе работна среща с председателя на групата на ЕНП в ЕП Манфред Вебер

Цветанов и Вебер

Заместник-председателят на ГЕРБ и председател на ПГ на партията Цветан Цветанов се срещна с председателя на Групата на Европейската народна партия (ЕНП) в Европейския парламент Манфред Вебер. Двамата обсъдиха редица теми от дневния ред на Европа, включително сигурността на гражданите, икономическия растеж и подобряването на стандарта на живот и равноправните перспективи за развитие на гражданите от страните-членки от Централна и Източна Европа.
Вебер поздрави Цветанов за успешното протичане на Българското председателство на Съвета на ЕС и за акцента, който то поставя върху европейската перспектива пред Западните Балкани. Председателят на Групата на ЕНП подчерта и важността на усилията на правителството на Бойко Борисов за защита на външната европейска граница с Турция и за изграждането на необходимите възпрепятстващи съоръжения по нея. Вебер изрази задоволството си от реализираните политики на правителството и управляващото мнозинство в парламента.
Цветан Цветанов информира Манфред Вебер за политическата ситуация в страната и актуалните теми, които вълнуват българското общество, включително пакета за "Мобилност".
Двамата обсъдиха и парламентарния контрол над дейността на Европол чрез Групата за съвместен парламентарен контрол от страна на националните парламенти и Европейския парламент, като бе отбелязан успехът с приемането на процедурните правила за работата на Групата по време на срещата в София през март тази година.

Сподели:

Коментари (0)

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

Кошмарно признание: Блоковете на АЕЦ Козлодуй са като рохко яйце

И към момента шести блок работи с намалена мощност заради необходимостта от подмяна на ключова част.

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

Анализатори: Цицелков се превръща в слабо звено на кабинета, ако обвиненията се потвърдят

"Този кабинет ще бъде уязвим заради своята политическа оцветеност"

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Откриха голямо петно от дизел край Маслен нос, където изчезна рибарският кораб

Плавателният съд явно е потънал, надеждите са екипажът да не е останал на борда при потъването