4 Март, 2026

Цветанов в Преображенския манастир: Възстановихме пътя, който води до святото място

Цветанов в Преображенския манастир: Възстановихме пътя, който води до святото място

Днес председателят на ПГ на ГЕРБ и зам.-председател на партията Цветан Цветанов посети Преображенския манастир край Велико Търново. Пътят, който отвежда до храма, бе в окаяно състояние и наскоро бе ремонтиран. Трайното възстановяване на 2,5 – километровата отсечка бе ангажимент, който Цветанов пое към избирателите си от Великотърновски регион и игумена на манастира отец Георги през месец март, когато в рамките на предизборната кампания посети това свято място. Заедно с лидера на ПГ на ГЕРБ бяха и великотърновският кмет Даниел Панов, евродепутатът Ева Майдел и зам.-министърът на спорта Ваня Колева.

Пътят е построен през 1935 година, като единственият ремонт, който е правен до сега, е полагането на тънък слой асфалт през 70-те години.  В началото на месец август Министерски съвет отпусна целеви средства в размер на 250 000 лева, с които отсечката бе отводнена и изцяло преасфалтирана. Преображенският манастир е не само любимо място за миряни от околностите, но и атрактивна дестинация за български и чужди туристи. Той е истински символ на българщината и неизменна част от облика на региона.
„Радвам се, че днес успях да се насладя на посещението си в това уникално и зареждащо място. Истински щастлив съм, че оказахме необходимата подкрепа за цялостния ремонт на единствената пътна връзка към него. Вече миряните и туристите ще стигат до светинята по хубав нов път“, сподели Цветан Цветанов.

Сподели:

Коментари (0)

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Военноморските сили на Съединените щати заявиха, че ще ескортират танкери през Ормузкия проток, ако това се наложи, отбеляза американският президент Доналд Тръмп

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

От формацията на Слави Трифонов настояват отново да бъде поискана оставката на земеделския министър от президента Илияна Йотова

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Вече сме виждали как страхът може да създаде криза там, където тя не съществува - помним как една партийна младежка организация си снима колите на бензиностанция и пазарът реагира не на реалността, а на внушения, отбеляза премиерът