7 Декември, 2025

Цветелин Кънчев предупреди: Местан използва ромите, за да провери търпимостта на българите

Цветелин Кънчев предупреди: Местан използва ромите, за да провери търпимостта на българите

Изказването на Лютви Местан, че ромите масово са избрали да гласуват за ДПС не отговаря на истината. Той се опитва чрез нас да премери температурата на търпимостта на българския народ, но ни ползва нас за термометър, а това не е честно”. Това заяви лидерът на „Евророма” Цветелин Кънчев в ефира на Нова ТВ.

"Едно такова изявление кара ромите да бъдем още по-мразени в България и затова искам да изпреваря събитията и да кажа, че това не е вярно”, обясни Кънчев.

Той не отрече, че е имало години, в които ДПС е взимала доста ромски гласове, но сега това не било така. В момента се създавало напрежение. Кънчев даде пример с най-големия ромски квартал "Факултета", където ДПС са получили 42 гласа от 12 000 гласоподаватели.

Сподели:

Коментари (0)

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

Областни структури на ДПС-НН насрочиха контрапротести в подкрепа на правителството

В петък лидерът на ДПС Делян Пеевски събра партийния актив на среща в столицата.

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

Мартин Димитров: И новият бюджет води към катастрофа

"Правителството планира да вземе около 10 млрд. евро заеми през 2026 г., голяма част от които ще се налеят в икономиката и това ще доведе да засилено потребление и нарастване на инфлацията, тоест на цените. Средно на ден ще взимат 53,5 милиона лева заеми през 2026 г." 

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Делян Добрев: В новия бюджет е отразено всичко, което иска протестът

Той подчерта, че за новия бюджет е постигнат изненадващ синхрон между работодатели и синдикати: „Всички промени са подкрепени както от работодателите, така и от синдикатите. Няма никой в тази държава, който е на институционално ниво и да е против този бюджет.“