6 Юни, 2026

Турчинът, изгонен от ДАНС, агитирал за откъсване на смесени райони от територията на България

Турчинът, изгонен от ДАНС, агитирал за откъсване на смесени райони от територията на България

Лицето е свързано със създаване на антибългарски настроения в райони със смесено население, които са насочени срещу териториалната цялост и единство на нацията, съобщиха от ДАНС пред "24 часа" за причините, поради които на турски гражданин е отнето правото на пребиваване и му е наложена забрана за влизане в страната за срок от 5 г.

Той имал статут на продължително пребиваващ в страната от няколко години. Към момента от ДАНС нямат информация дали е обжалвал принудителните мерки пред съда.

"Такива срещу него не са прилагани назад във времето. Със сигурност обаче лицето вече не е в България".

Турчинът не е единствения, който има забрана за влизане в страната заради противоконституционни действия на наша територия.

По рано днес главният прокурор Сотир Цацаров каза, че мерките спрямо чуждия гражданин не са свързани с изборите.

Сподели:
Кауза! Евродепутатът Кристиян Вигенин започва люта битка срещу прикрепените към пластмасовите бутилки капачки

Кауза! Евродепутатът Кристиян Вигенин започва люта битка срещу прикрепените към пластмасовите бутилки капачки

"Наскоро зададох вълрос и в отговора си ЕК защити законодателството с аргумента за екологичните ползи - по-малко отпадъци, по-добро рециклиране, като се позова на стари оценки на въздействието

 Мотото на поклонението в „Белене“ е:  Солидарни с жертвите и техните наследници

Мотото на поклонението в „Белене“ е: Солидарни с жертвите и техните наследници

То по традиция ще се състои на бившия Втори обект на концлагера на дунавския остров Персин.

 В събота температурите стигат до 30 градуса! Връхлитат бури, гръмотевици и градушки 

В събота температурите стигат до 30 градуса! Връхлитат бури, гръмотевици и градушки 

Дневни температури: за София – 26 градуса, Белград – 24, Солун – 27 градуса, Букурещ и Атина – 29, Истанбул – 30, Скопие – 31 |

Коментари (0)