Трима туристи са пострадали при слизане от връх Вихрен в Пирин, съобщи бТВ.
Около 14.00 часа днес е подаден сигнал в Планинската спасителна служба, че група от трима туристи, слизащи от връх Вихрен по северния ръб в посока местността Премката, са паднали.
Едното момче е с тежки наранявания и е неподвижно, другото момче и младо момиче са с охлузвания.
В момента спасителите правят опит да достигнат до тях и да ги свалят към хижа Бъндерица. Пътува се с шейни до хижата, след което следва преход до местността Казаните под връх Вихрен, а там придвижването е пеш и отнема около час и половина.
Още от България
Нанков: Незаконното строителство се бори не със снимки от хвърчила, а с административни актове и действия
Министър Шишков да слезе от театралната сцена на политическата
Емил Радев: Лъжа е, че Олег Невзоров и баща ми са съдружници - завеждам дело срещу Йордан Терзийски от ПП
"За пореден път ПП се опитват да прикриват управленския провал на кмета Коцев, като очернят опоненти"
2 Тежки ПТП-та с 5 жертви: "Тракия" е затворена в двете посоки
Движението се осъществява по обходен маршрут през пътен възел „Зимница“ - пътен възел „Петолъчката“ - Карнобат - Айтос - Бургас