Убитият до зала "Универсиада" в София е Александър Василев - 67-годишен геодезист
Мъжът е имал легален бизнес, разказват негови колеги пред "24 часа". Предполагат, че вероятно скандалът между него и стрелеца е бил за пари.
Василев е известно име в средите на геодезистите. Колегите му все още не знаят точно какво се е случило освен, че е прострелян с пистолет.
Александър Василев се е занимaвал със земеразделяне и е работил по проекти. Негови близки категорично отричат да е криминално проявен и вероятно стрелецът, който е убил 67-годишния геодезист, е негов клиент и е извършил престъплението при спор за пари за услуга.
Убиецът бил забелязан от служителката, която работи в сградана на име Ваня, която видяла кръв по него и помислила, че е пострадал. След това подала сигнал в полицията и убиецът е задържан. Натоварен е на линейка, а главата му била привързана с бинтове.
Откаран е в Първо РПУ, което е на 200 метра от мястото на убийството.
Още от България
На Голяма Богородица Бачковският манастир събра стотици вярващи
"Днешното семейство е подложено на неимоверни изпитания... тези, които са в пътя на вярата, са призвани да бъдат свидетели на благодатта и силата на молитвата на Пречистата Богородица", каза игуменът на Бачковския манастир епископ Сионий
Доматите и червеният пипер по-евтини с над 17%, лукът и салатата поскъпнаха
На фона на общото поевтиняване при редица зеленчуци, няколко продукта отчетливо поскъпват. Най-голям седмичен ръст е отчетен при лука кромид.
Водите на Дунава пак спаднаха, корабоплаването е ограничено
Остават в сила всички ограничения за газенето на плавателните съдове в целия български участък на реката