17 Август, 2026

Учени от БАН проверяват водата в Хасково за уран

Учени от БАН проверяват водата в Хасково за уран

Прокуратурата започна проверка каква е причината за замърсяването и дали информацията за това е била умишлено укривана

Днес учени от БАН ще вземат проби от водата в Хасково. Поводът е назначена от Районната прокуратура комплексна експертиза за качеството на водата.

На мястото ще присъстват и тримата наблюдаващи прокурори.

През април в питейната вода на Хасково бяха открити завишени стойности на уран алфа активност. В резултат бяха спрени част от кладенците, захранващи града.

До 29-ти юни беше в сила и воден режим, ограничаващ ползването на питейна вода.

Прокуратурата започна проверка каква е причината за замърсяването и дали информацията за това е била умишлено укривана.

 
Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)