"Всички цесии от периода юни до ноември ще бъдат признати", коментира депутатът Георги Кадиев и добави, че, според него, това означава, че държавата ще събере по-малко пари.
"Имаше сериозни аргументи банката да бъде обявена в несъстоятелност с по-ранна дата-септември. Сега ще се окаже, че едни хора са се оказали по-хитри от други и са си възстановили голяма част от неосигурените влогове", заяви от своя страна депутатът от РБ Мартин Димитров.
По думите на Кадиев, решението на НС е било да не се признават цесиите, но сега съдът е отменил това решение.
Според него, правителството не иска да наеме фирма, която да проследи паричните потоци от КТБ и да върне средствата.
Мартин Димитров съобщи, че е предложил Сметната палата да направи пълна проверка на "Банков надзор" на БНБ.
"Подозирам, че се създава лоби, което манипулира истината за КТБ и съм убеден, че истината ще бъде скрита. Няма да видим и Цветан Василев в България", коментира Кадиев.
Според него, чуждите разузнавания вече имат достъп до документите, за които говори Цветан Василев, а според него, това е пробив в националната сигурност на България.
Каадиев заяви, че, според него, купувачите на "Виваком" и останалите фирми на Цветан Василев са "скъпо платени актьори" и не са никакви инвеститори.
Още от България
Нанков: Министър Шишков е забравил, че и при него се даваха аванси за строителство
"Но, да го оставим да говори - по-добре е от това да спират обектите"
Радев едно си знае: Най-сетне Европа да склони да започне преговори с Русия
Дипломацията трябва да влезе в ролята си, настоя той. По думите му има достатъчно европейски политици, които могат да преговорят с Русия
Наводнение заля болницата в Трявна, за спешен ремонт са лабораторията и поликлиниката
Заради течовете се е наложило в детското отделение и в клиничната лаборатория да бъде преместена апаратура и мебели, за да може работата на медицинските екипи да продължи нормално