Стотици домакинства от десетки селища в Западна България останаха без ток след разразилата се в района гръмотевична буря през нощта.
Стотици домакинства от десетки селища в Западна България останаха без ток след разразилата се в района гръмотевична буря през нощта.
Сработилата аварийна защита в подстанциите е изключила електропроводите с високо напрежение и са предотвратени по-големи щети.
В момента 4 аварийни групи отстраняват последните 15 повреди при битови абонати в общините Мездра и Роман.
Виктор Станчев, оперативен директор на ЧЕЗ-България, съобщи: „Получи се природно явление смерч, на базата на което има повреди по въздушните електропроводи, които захранват селищата. Цяла нощ аварийните групи не са спирали да работят и електрозахранването ще бъде възстановено всеки момент. В момента отстраняваме единични аварии на хората, които са се обадили. Смерчът е минал основно между Мездра и Роман”.
Още от България
Кънев: Време е Радев и Донев да докажат с действия, че са против “олигархията” - имат точно седмица
В позицията на Демократична България по съдебния казус между Георги Гергов и държавата се отправя призив към премиера Румен Радев да изпълни обещанието си, че ще се бори с олигархията
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев
Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.
Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...
"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той