17 Май, 2026

Утре в НДК Първанов обявява рестарта на „АБВ”, няма да бяга от лидерския пост

Утре в НДК Първанов обявява рестарта на „АБВ”, няма да бяга от лидерския пост

Това съобщиха пред Faktor.bg източници, близки до формацията. Идеята е да се регистрира алтернативна лява листа за евдроизборите, която да обере по-широкия кърг от симпатизанти, които са отблъснати от корпоративната политика на Сергей Станишев и обкръжението му. Според нашия източник за сега са ясни три опорни точки: Георги Първанов лично ще поведе формацията, поемайки отговорност и няма да се крие зад млади лидери и нови лица. Без алтернатива като водач в надпреварата за Европейския парламент ще бъде Ивайло Калфин. По-далечния хоризонт на движението е да се превърне в своеобразен ляв реформаторски блок, който да консолидира около себе си социалдемократическите формация извън БСП и други леви организации. Групата около Първанов твърдо е решила да не води преговори и пазарлъци с управляващата клика на „Позитано” 20.

Сподели:

Коментари (0)

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Задържаха мъж за раняването на двама край метростанция „Хан Кубрат“

Спорът е избухнал заради паркомясто между двама българи и двама граждани на Нидерландия, като впоследствие е ескалирал до физическа саморазправа и стрелба

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Мечка уби млад мъж над витошката хижа "Офелиите"

Свидетели на трагедията разказват, че след като бил нападнат от животното, мъжът се е опитал да се защити с пръчка

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Дръж се земьо, шоп те гази: Хумор, танци и песни на XVII-ия „Шопски празник”

Международното участие е представено от атрактивната френска изпълнителка на български фолклор Сули Лин, която взима участие в програмата заедно с малката талантлива гадуларка Стефани Митева, певицата Георгия Райкова, фолклорна група „Шопкини“ и др.