30 Юли, 2026

Уволниха още двама от шефовете на фонд "Земеделие"

Още двама от четиримата шефове на Държавен фонд "Земеделие" са били сменени в петък. Това става ясно малко след официалната информация за отстраняването на изпълнителния директор Атанас Добрев, съобщава "Труд". Официално причините за всички смени във ведомството не са посочени.

Татяна Ангелова, която досега отговаряше за държавните помощи и програма САПАРД ще бъде сменена от Иванка Багдатова, която до момента бе шеф "Инвестиционно кредитиране" в централата на фонд "Земеделие" в София.

"Аз не съм присъствала на управителния съвет на фонда, защото по закон не сме членове на управата, но ме информираха след това, че съм освободена. Не мога да кажа защо моето отстраняване не бе съобщено на сайта на фонда. Аз съм в почивка, надявам се да науча повече в понеделник", коментира Ангелова.

Освободен е и зам. изп. директор Николай Дачев. Той до момента отговаряше за директните субсидии за ниви, плащани от ЕС. На негово място ще бъде назначен Живко Живков, който бе шеф на областната дирекция на фонд "Земеделие" във Велико Търново до януари 2014 г. Поста си запазва единствено зам.-шефката на фонда Атидже Алиева-Вели. В момента тя отговаря за Програмата за развитие на селските райони.

Сподели:
Кипи ремонт на Изборния кодекс: Налагат ударно машинното гласуване

Кипи ремонт на Изборния кодекс: Налагат ударно машинното гласуване

Елисавета Белобрадова заяви, че от ДБ не могат да подкрепят отпадането на район „Чужбина“.

Държавен вестник обнародва бюджета за 2026 година

Държавен вестник обнародва бюджета за 2026 година

Депутатите решиха да не се прилага автоматизмът при определяне на заплатите на военните и цивилните от системата. Те запазват основните си месечни възнаграждения

ЕК: Бюджет 2026 на България предпоставя по-висок ръст на нетните разходи, следим много внимателно ситуацията

ЕК: Бюджет 2026 на България предпоставя по-висок ръст на нетните разходи, следим много внимателно ситуацията

Днес Държавен вестник публикува бюджета, с което той стана факт 

Коментари (0)