27 Декември, 2025

Уволнили служители на агенцията по рибарство, не искали да стават "депесари"

Уволнили служители на агенцията по рибарство, не искали да стават "депесари"

Партиен билет за ДПС или уволнение,  масови чистки и тормоз в агенцията по рибарство. Само през юни от централата на агенцията били уволнени 40 души.

„Уволненията бяха масови, по член 106 от Закона за държавния служител – съкращаване на длъжността. За една седмица уволниха 30-40 души. Към мен не е имало предупреждения. Просто се подбират хора, които ще изпълняват изискванията на изпълнителния директор”, разказа в ефира на Нова тв. Евгений Щерев, бивш служител на Агенцията по рибарство и аквакултури (ИАРА).

По думите му проблемите в ИАРА са, че законите не работят. „Когато дойде демокрацията ни накараха да подпишем декларации, че ще бъдем безпристрастни политически. Но в последните години това не е така. За да бъдеш назначен трябва да си член на ДПС”, заяви Щерев.

Бившият служител разказа още, че изпълнителният директор сам е казал пред него, че хората на ГЕРБ трябва да бъдат изчистени от Агенцията. „Аз бях назначен по времето на ГЕРБ, но не и с техните протекции”, каза Щерев.

За да работи в ИАРА той става член на ДПС. „Директорът те задължава”, допълни той.

Според твърденията на служителите, те ежедневно са подлагани на тормоз от страна на ръководството и заплашвани с уволнение. Служителите се съгласиха да говорят и пред камерата ни, но помолиха лицата и гласовете им да бъдат прикрити.

Според служители, всичко това започва през август 2013 г. със встъпването в длъжност на новия изпълнителен директор Майдън Сакаджиев.

Само от централата на Агенцията през юни тази година са уволнени над 40 души. А на мястото на уволнените служители били назначени нови кадри.

Недоумение в служителите буди назначението на личния шофьор на един от директорите на длъжност "експерт".

Въпреки многократните опити на екипът ни да се свърже с Агенцията по рибарство и аквакултури, коментар от ръководството така и не получихме.

Сподели:

Коментари (0)

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Васил Терзиев: Осигурихме чистотата в 9 района без компромис с обществения интерес

Нашият подход е прагматичен – гледаме ресурс, гледаме риск, гледаме резултат.

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

Почина съоснователят на "Екогласност" и СДС Деян Кюранов

" Борбата му за свобода завинаги ще е в спомените ни“, написаха от Центъра за либерални стратегии

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението  беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

Атанас Зафиров: Участието на БСП в управлението беше водено от ясни принципи и отговорност към обществото

В своето изказване той представи актуалната политическа обстановка в страната и подчерта, че участието на БСП в управлението е било водено от ясни принципи и отговорност към обществото.