24 Август, 2026

В Бургас започна ветроходната регата "Кор Кароли"

В Бургас започна ветроходната регата "Кор Кароли"

Призьорите в „Про Ам“ гонката получиха купи и награди

С отлично настроение и много емоции започна международната ветроходна регата „Кор Кароли“. Днес стартът беше в 11 ч. от Бургас към о-в Св. Анастасия и след това към Свети Влас, съобщи БНТ.

Проведе се гонка, след която кметът на Бургас Димитър Николов заедно със заместника си Красимир Стойчев и изпълнителния директор на Пристанище Бургас Диян Димов връчиха наградите на призьорите. Кметът Николов приветства участниците и каза, че е изключително горд от факта, че регата Кор Кароли е на бургаска територия.

Задоволство от домакинството сподели и директорът на пристанището Димов, а кап. Тома Томов  – главен организатор и председател на фондация „Кор Кароли“ също поздрави участниците, благодари на домакините за гостоприемството и каза, че предоставените отлични условия са предпоставка и през следващите години да са мисли за подобно домакинство на Бургас.

Церемонията се състоя на Пристанище Бургас в присъствието на всички участници в регатата, както и на много гости и почитатели на ветроходния спорт.

Призьорите в „Про Ам“ гонката получиха купи и награди от Петър Петков –представител на „Булвария“-Опел Варна. Пъстротата на тържеството придаде участието на три състезателни двойки по спортни танци от СК "Бургас`75", които са в топ 10 на този спорт в света.

Това е първият същински етап на 17-та регата „Кор Кароли", която тази година е международна, тъй като участват 4 украински яхти.

Сподели:
ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

ПП опровергаха фейк: Денков няма да е кандидат за президент

По повод на слуховете, че председателят на ПГ на партията ще бъде издигнат за държавен глава, пиарът Найо Тицин написа: Страх тресе кочината...

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Божанов към Иво Христов: Троловете не са при нас, погледнете собствените си профили

Съпредседателят на „Да, България“ отговори на обвиненията на вицепремиера в тролски мрежи и насочи вниманието към свалени профили, подкрепящи други политически сили, сред които и Прогресивна България

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Цветан Цветанов: Ако ГЕРБ не излъчи свой кандидат за президент, това значи, че вече е вдигнала белия флаг

Държавата не разполага с антидронови системи, а някой може да заглушава сигнала дори на самолети, което е реална заплаха за националната сигурност

Коментари (0)