14 Март, 2026

В добруджанска носия Цветанов готви кавърма на празника в Жеравна

В добруджанска носия Цветанов готви кавърма на празника в Жеравна

Заместник-председателят на ПП ГЕРБ Цветан Цветанов по традиция участва в 7-мия фестивал на фолкорната носия, провеждащ се в град Жеравна. Цветанов е гост за 4 път на фестивала, който събира ежегодно хиляди хора от всички краища на България.

"Днес си заслужава да осмислим всичко това, което правим и никога да не забравяме нашата история. В онова време хората са били много по-сърдечни, по-искрени и добронамерени, и точно това трябва да помним, когато сме на фестивала", каза Цветанов. Той поздрави ръководителя на Национален фолкорен ансамбъл "Българе", който е и създател на форума, Христо Димитров, и подчерта, че именно чрез подобни инициативи и събития можем да се върнем и да съхраним българските традиции.

Националната носия участва в българската идентичност и когато има повод трябва да я носим, заяви Цветанов. Народната носия е неизменно условие за участие във фестивала, като тази година Цветан Цветанов беше избрал да облече фолкорна носия от Добруджа.

Заместник-председателят на ГЕРБ поздрави млада двойка, решили да направят сватбата си на фестивала по автентичен български ритуал. Цветанов се включи в приготовленията на специфични български ястия, заедно с копривщенски майстор-готвач, а младоженците му подариха питка по стар обичай.

Заедно с Цветанов на фестивала на народната носия присъстваха и областният ръководител на ГЕРБ-Сливен Десислава Танева, както и представители от ръководството на партията в Котел.

Сподели:

Коментари (0)

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

През последните дни са задържани няколко камиона с дребен рогат добитък от Румъния, където има огнища от шарка по дребните преживни животни

Радев: Благодаря на Трайчо Трайков, че призна възможните ползи от договора с "Боташ"

Радев: Благодаря на Трайчо Трайков, че призна възможните ползи от договора с "Боташ"

Абдикиралият бивш президент обещава разграждане на "олигархичния кръг"

Божанов: Ще преговаряме с “Прогресивна България” след изборите за конституционно мнозинство

Божанов: Ще преговаряме с “Прогресивна България” след изборите за конституционно мнозинство

"Внесохме 20 антикорупционни закона в този парламент - всички те са отхвърлени от това мнозинство"