12 Май, 2026

В НС започват дебатите по вота на недоверие

В НС започват дебатите по вота на недоверие

Днес започват дебатите в пленарна зала по първия вот на недоверие към правителството.

Депутатите ще разискват мотивите, свързани със здравната политика. Част от тях са свързани със скандала с ваксините и новата националната здравна карта.

Здравният министър Петър Москов заяви, че не е притеснен и очаква сериозен дебат в залата.

Вотът на недоверие е внесен от 69 депутати от БСП, ДПС и независимите Георги Кадиев и Велизар Енчев. Възможно е да се присъединят и представители на БДЦ. „Атака” също ще подкрепят вота.

Срещу вота ще гласуват със сигурност четирите партии от управляващата коалиция - ГЕРБ, патриотите, реформаторите и АБВ. Осем депутати от БДЦ също ще са против.

За да е успешен, за вота на недоверие трябва да са гласували 121 депутати, които опозицията засега не събира.

Гласуването ще бъде в петък.

Сподели:

Коментари (0)

Днес слънцето се редува с облаци, бурни дъждове с гръмотевици

Днес слънцето се редува с облаци, бурни дъждове с гръмотевици

Вятърът ще е слаб до умерен от запад-югозапад, по време на гръмотевичните бури временно ще се усилва и ще сменя посоката си. Максималните температури - между 22° и 27°, в София – около 23°.

Протест срещу гастрола на путиниста Вадим Репин - пред зала "България", преди концерта

Протест срещу гастрола на путиниста Вадим Репин - пред зала "България", преди концерта

"В условията на продължаващата руска агресия срещу Украйна подобно участие не може да бъде замаскирано като културно събитие - Кремъл отдавна използва културата като оръжие на своята „мека сила“"

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Съдия Ива Кечева става първият назначен заместник на новия правосъден министър Николай Найденов