22 Февруари, 2026

В петък разпитват Станишев за далаверите със заменки

В петък разпитват Станишев за далаверите със заменки

По времето на Станишев за местността Камчийски пясъци МС към едни 140 дка е присъединил цяла гора и направил нова инфраструктура на терена с пари на държавата, а всички имоти и интереси там са частни. Защо държавата им прави инфраструктурата и какви интереси стоят зад това, попита в студиото на ТВ 7 Яне Янев.

Според него големите далавери с заменки са започнали през 2003 по време на управлението на царя, когато е бил променен Законът за горите и са заложени възможности за далавери и грабежи, посочи депутатът.

Не забравяйки мисията Янев се опита да оневини напълно ГЕРБ, обяснявайки, че сега ги набъркали в сигнала с “Дюнигейт”, но там също процедурите били започнали още пред 2006 г., по времето на управлението на Станишев. Янев обаче забрави да посочи, че финализирането на сделките е станало точно при ГЕРБ в края на 2012 и те са подписали окончателните документи за продажаб на кумеца на Цветанов, а са можели да спрат далаверата. 

Яне подхвърли, че предстои комисията му да извади на светло много интересни факти, като щяло да лъсне и името на един известен архитект, на който брат му сега се вживявал като адвокат, посочи лидерът на РЗС, намеквайки за Станишев и за брат му като част от корупционната схема с заменките. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

Валентин Михов през сълзи: Един известен изрод от престъпния свят ме пребиваше редовно! Случайно умря!

"Много пъти ми посегна, колко белега имам, всичко ми е счупено. Всички знаеха кой е. Не се правя на герой. Поех всичко върху себе си. За пари ме тормозеше", заяви бившият шеф на БФС

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи  "третия социален пол" и се разделихме

"Създателката" Корнелия Нинова: Крум Зарков подкрепи "третия социален пол" и се разделихме

Не вижда "нова посока" в БСП, защото връщат Станишев с Истанбулската конвенция, плоския данъ, и прегръдката с ДПС

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

След обяд над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време

Минималните температури ще са между минус 6° и минус 1°, максималните - между 2° и 7°, по-ниски в североизточните райони.