29 Януари, 2026

В. Радев: Не е работа на служебния кабинет да избира изтребител

В. Радев: Не е работа на служебния кабинет да избира изтребител

"Очевидно не е работа на служебния кабинет да избира изтребител. Не е въпросът каква платформа ще си изберем, а какво искаме да си купим с тези 1.5 млрд. лева – платформа или сигурност. Ако е второто, това е политически въпрос, който не трябва да се взима от служебното правителство", заяви Валентин Радев от ГЕРБ.

"Защо бързат? Защо направиха толкова кадрови смени? Смениха възлови шефове в МО - началника на отбраната, този, който ще прави обществените поръчки", коментира той пред бТВ.

"През 2012 г. в Министерството на отбраната заедно с екипа на сегашния президент Румен Радев избрахме изтребителите Ф-16. Сега избират "Грипен" - не зная защо го правят, какво са дискутирали на закритото заседание на Министерски съвет", посочи той.

Според него всичко това се прави, за да бъде променена платформата.

"Не знаем защо го правят и чакаме отговори в парламента", каза още Радев.

Той коментира и случващото се в съседна Македония.

"Ние сме зад Македония, но това, което се случва там, ни притеснява. Не е искана подкрепа от нас. На етническа основа винаги е опасно. Трябва да си направим изводите, за да не се случи и у нас нещо подобно", заяви той.   

Сподели:

Коментари (0)

Русе определи нови цени за паркирането

Русе определи нови цени за паркирането

Целта е да се насърчи използването на подземните съоръжения и да се облекчи натискът върху паркоместата в централните градски части

Три месеца преди вота: Парламентът прекроява Изборния кодекс в атмосфера на обвинения и спорове

Три месеца преди вота: Парламентът прекроява Изборния кодекс в атмосфера на обвинения и спорове

С гласовете на ГЕРБ, БСП, ИТН и „Възраждане“ бяха приети на първо четене ограничения за секциите в чужбина, докато дебатът прерасна в скандали и сблъсъци, изгонени депутати

Изпратиха тържествено български военен контингент, вливащ се в силите на НАТО в Косово

Изпратиха тържествено български военен контингент, вливащ се в силите на НАТО в Косово

Формированието е в състав от 97 военнослужещи. То ще бъде дислоцирано в база „Виладжио - Италия“.