"Трябва да сме тъжни и разочаровани, че през есента на местните избори няма да има задължително гласуване. Това го обещаваха почти всички партии, включително и БСП", заяви съпредседателят на ПР Валери Симеонов.
Според него задължителното гласуване ще даде истинската картина на предпочитанията на гласоподавателите, ще свали етнически вот и най-важното е, че ДПС ще изхвръкне от властта", коментира той.
"То ще премахне и купуването на гласове. Минимум 150 хиляди гласа на последните избори от гласувалите за ДПС са купени цигански гласове", твърди Симеонов.
"Тази партия е най-уродливото и пагубно явление, защото именно ДПС разделя българското общество", категоричен беше лидерът на НФСБ.
Още от България
Зеленски призна колко често плаче
"Винаги ми е тежко, когато връчвам ордени на майки и бащи, загубили децата си. В такива моменти действително често плача“, разказа украйнският президент
Европейският парламент гласува утре доклада за Северна Македония
По време на дебата в Страсбург български евродепутати коментираха текстовете в доклада и изпълнението на ангажиментите, заложени в преговорната рамка на Северна Македония с ЕС
Петър Москов: Нужен е общ кандидат-президент, не разказ кой ще пляска повече в неговата локва
Той напомни, че резултатът от досегашния подход е два президентски мандата за Радев и сега пълно мнозинство за ПБ: „Само идиоти или злонамерени хора правят това“