3 Февруари, 2026

В. Симеонов: Да се стреля на месо, когато не се изпълняват командите на граничарите

В. Симеонов: Да се стреля на месо, когато не се изпълняват командите на граничарите

"Когато има лица, които преминават незаконно българската граница и не изпълняват разпорежданията на родните гранични полицаи, трябва да се стреля на месо", коментира инцидента от тази нощ лидерът на НФСБ Валери Симеонов. 

"За мен тези гранични полицаи са си изпълнили перфектно задълженията и трябва да бъдат предложени за медал", заяви Симеонов и допълни,че, според него, хората от снощния инцидент не са никакви бежанци, а просто авантюристи, които са тръгнали да търсят някъде по света "на баницата мекото".

Той отхвърли и твърденията, че в горите из Бураско има бежанци, които просят от хората храна и вода

"Няма никакави бежанци, коит остоят под дърветата и чакат някой да им занесе нещо за ядене. Както се вижда повечето мигранти, които са тръгнали за страната ни, са хванати. Иначе всеки може да си говори, каквото иска", каза той. 

Сподели:

Коментари (0)

Георги Лозанов: Радев трябва да спечели три битки, преди да се превърне в българския Орбан

Георги Лозанов: Радев трябва да спечели три битки, преди да се превърне в българския Орбан

 Единственият човек извън властовото поле, което излъчват Пеевски и Борисов, е Гюров. Изборът на служебен премиер се очертава като „състезание с един кон“

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Жълт код за ниски температури в 27 области на България, мъгливо в равнините

Ще е студено с минимални температури между минус 10° и минус 5°, на места в Северна България и високите полета на Западна – до минус 14°

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ  назначаването на служебен премиер

Илияна Йотова ще обсъди с ПГ на ГЕРБ и ПП-ДБ назначаването на служебен премиер

Съгласилите се да оглавят служебно правителство са Андрей Гюров, подуправител на БНБ, зам.-омбудсманът Мария Филипова, председателят на Сметната палата Димитър Главчев и зам.-председателите на Сметната палата Маргарита Николова и Силвия Къдрева