В кадастралната агенция на ден минават около 3000 души, което създава огромни опашки
В общинските администрации на столичните райони да бъдат направени изнесени бюра на кадастралната агенция, за да е по-бързо обслужването на гражданите. За това се е разпоредил премиерът Бойко Борисов на среща с регионалния министър Николай Нанков и шефа на Агенцията по геодезия, картография и кадастър Мима Чалева, съобщи "24 часа".
В 14 часа Нанков трябва да събере всички районни кметове в столицата и да бъде уговорено разселването на кадастралните гишета. След това трябва да бъдат обявени и сроковете, в които ще се промени работата на кадастралните служители.
Подобна практика вече има в "Люлин" и още 5 столични района. Те са направили онлайн връзка с кадастъра и техни служители издават скици и други документи на живеещите в района.
В кадастралната агенция на ден минават около 3000 души, което създава огромни опашки. Заради това и премиерът Борисов е наредил промяната.
Фактор
В 14 часа Нанков трябва да събере всички районни кметове в столицата и да бъде уговорено разселването на кадастралните гишета. След това трябва да бъдат обявени и сроковете, в които ще се промени работата на кадастралните служители.
Подобна практика вече има в "Люлин" и още 5 столични района. Те са направили онлайн връзка с кадастъра и техни служители издават скици и други документи на живеещите в района.
В кадастралната агенция на ден минават около 3000 души, което създава огромни опашки. Заради това и премиерът Борисов е наредил промяната.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци