11 Май, 2026

В столичните райони ще бъдат направени изнесени бюра на кадастралната агенция

В столичните райони ще бъдат направени изнесени бюра на кадастралната агенция

В кадастралната агенция на ден минават около 3000 души, което създава огромни опашки

В общинските администрации на столичните райони да бъдат направени изнесени бюра на кадастралната агенция, за да е по-бързо обслужването на гражданите. За това се е разпоредил премиерът Бойко Борисов на среща с регионалния министър Николай Нанков и шефа на Агенцията по геодезия, картография и кадастър Мима Чалева, съобщи "24 часа".

В 14 часа Нанков трябва да събере всички районни кметове в столицата и да бъде уговорено разселването на кадастралните гишета. След това трябва да бъдат обявени и сроковете, в които ще се промени работата на кадастралните служители.

Подобна практика вече има в "Люлин" и още 5 столични района. Те са направили онлайн връзка с кадастъра и техни служители издават скици и други документи на живеещите в района.

В кадастралната агенция на ден минават около 3000 души, което създава огромни опашки. Заради това и премиерът Борисов е наредил промяната.
Сподели:

Коментари (0)

„Демократична България" заяви "принципна подкрепа" за мерките на „Прогресивна България"

„Демократична България" заяви "принципна подкрепа" за мерките на „Прогресивна България"

"Ние смятаме, че на КЗК трябва да се даде един обществен срок от 2 месеца или да заработят както трябва, или да се потърсят по-добри хора"

От „Прогресивна България” внесоха първите си законопроекти: За овладяване на цените

От „Прогресивна България” внесоха първите си законопроекти: За овладяване на цените

„Нелоялните практики, които присъстват в „черния списък”, стават 33 - добавяме 20. Вкарва се понятието на доказване на прекомерно висока цена", заяви депутатът Явор Гечев

Новият икономически министър спира обществените поръчки, иска ревизии

Новият икономически министър спира обществените поръчки, иска ревизии

Първият документ, който Александър Пулев е подписал като министър, е за временно прекратяване на всички плащания от дъщерните дружества в т.ч. и за сключване на договори и обявяване на обществени поръчки