25 Февруари, 2026

В. Вучков: МВР няма ресурс да охранява линейките

В. Вучков: МВР няма ресурс да охранява линейките

Министърът на вътрешните работи Веселин Вучков отхвърли категорично възможността патрули на полицията да охраняват линейките, които влизат в ромските квартали, защото МВР не разполага с такъв ресурс. 

"Всяка линейка да бъде придружавана от патрулка - това просто няма как да стане по няколко причини. Основната е, че ние не можем да осъществяваме мащабна охранителна дейност на всички държавни служители, защото след това ще трябва да охраняваме данъчни, горски стражари", коментира министърът, 

"Разбира се, има проблем с нападенията над лекари, които оказват спешна медицинска помощ и по тази причина децентрализирахме решаването на проблема, така че по областни дирекции ще си направят среща между полицията и "Спешна помощ" и ще решат кога и в кои квартали да се оказва такова съдействие. То и досега е оказвано. Сега очевидно в няколко региона в страната", заяви Вучков и обясни: 

"МВР не събира данни за етническия произход на лицата, които са предполагаеми извършители на престъпления. Това е категорично. Такава информация ние не събираме и не сме предоставяли, включително и на здравното министерство".

Сподели:

Коментари (0)

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Василев злорадства: Костадинов смята, че си е изписал вежди, но да не се окаже, че си е избол очите

Според лидера на "Възраждане" Костадин Костадинов преодоляното вето на президента Йотова по отношение промените в Изборния кодекс е "голяма победа за българската държавност"