8 Юли, 2026

В. Вучков: Националната полиция бе разрушена на 1 юли миналата година

В. Вучков: Националната полиция бе разрушена на 1 юли миналата година

"Промените в законодателството; променените форми на пътен контрол; обучението и квалификацията на състава на МВР и парламентарният контрол върху ръководния екип-това определи като успехи на МВР за изминалите 100 дни управление вътрешният министър Веселин Вучков. 

"Този отчет съвпада с изцяло променена законова база. Макар и промените да бяха внесени чрез народни представители, те бяха съгласувани с нас", обясни той. 

"Възстановихме конкурсното начало за растеж в кариерата. Това е съществена промяна в новия закон на МВР. Върнахме ГДБОП в структурата на МВР, тук е естествената й полицейска среда. ГДНП предстои да бъде изградена отново. Работят екипи по тази нова трансформация. Националната полиция бе разрушена на 1 юли миналата година, което бе много голяма грешка, сега това ще бъде поправено. 

Възстановяваме балансирана роля на президента в назначението на кадри. Смятаме, че това ще има благоприятен ефект върху професионалното управление на МВР.

Административната реформа де факто ще започне да се случва след 1 април 2015 г. Новоназначените служители, които не изпълняват полицейски или пожарникарски функции, ще се подчиняват на закона за държавния служител. 

Ще гледаме тази реформа да се случи плавно и без сътресения.

Вучков заварил завишена бройка щатни служители в МВР, които той коригирал. 

"Пътният контрол се осъществява понастоящем само чрез видео заснемане с цел превенция от корупция и гаранция за сигурността на полицаите", категоричен беше Вучков. 

До по-малко от месец 120-те автомобили на КАТ ще бъдат с видео наблюдение.

Вучков акцентира на предстоящата промяна на закона за движение по пътищата, които предвиждат въвеждането отново в експлоатация електронния фиш. Това според него ще облекчи пътния контрол. 

Сподели:
ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

ДБ предложи законови промени - санкциите "Магнитски" да станат част от българското законодателство

Промените предвиждат по-строг контрол върху финансовите операции на санкционирани лица и свързаните с тях лица

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

Десислава Атанасова публикува документи, показващи, че от 5 до 8 април 2024 г. е била само в Турция

"Тази справка и всички други документи, относно пътуването и пребиваването ми в Република Турция за периода 05-08 април 2024г., ще представя пред компетентен съд, за установяване на отговорността на съответните лица"

Кабинетът прави "пълна ревизия" на споразуменията с „Райнметал“, закрива дружество за изграждане на заводите

Кабинетът прави "пълна ревизия" на споразуменията с „Райнметал“, закрива дружество за изграждане на заводите

По думите на Пулев, към момента няма подписан договор с германската компания, а "само споразумения", сключени от кабинета на Росен Желязков

Коментари (0)