4 Февруари, 2026

Вълчицата Лупи направи за смях и резил стопаните си, в зоопарка треперят от тигъра на Дамбовците

Вълчицата Лупи направи за смях и резил стопаните си, в зоопарка треперят от тигъра на Дамбовците

Вълчицата Лупи, която избяга от клетката си в благоевградския зоопарк буквално си прави майтап със стопаните си и с общинска полиция. Служителите се намират като във филм с Маколи Кълкин. Беладжийката обикаля свободно в парка и дори най-спокойно ходи да хапва от месото, което персоналът й оставя като примамка. 8-месечната вълчица обикаля по клетките на маймуни и папагали, с които вече най-вероятно се е сприятелила. Служителите пък се молят сибирският тигър, който конфискуваха от частния зоопарк на Дамбовците, които бяха задържани в акция "Октопод", да не предприеме крути мерки и да не реши да се разходи по алеите в Благоевград. Очевидно клетките в градината не са направени да пазят посетителите от хищниците. Въпреки свободната разходка Лупи, паркът е отворен за посетители, а най-голямата атракция в него е празната клетка на вълчицата.

Трети ден продължават опитите за залавянето на Лупи. Тази сутрин отново беше направена хайка, но вълчицата е избягала и не са могли да я заловят. 8-месечното вълче избяга от клетката си в зоопарка в Благоевград на 20-и септември. Това е вторият случай на избягало животно от благоевградския зоопарк. През 2007 година две мечки избягаха като в последствие едната беше открита, а другата – простреляна с упойваща стрела в район над градските тенис кортове.

Сподели:

Коментари (0)

Стойнев пред Йотова: Отдел на МФ спечели дело срещу ЧЕЗ за 1 млрд.евро  - ПП-ДБ искаха да го закрият

Стойнев пред Йотова: Отдел на МФ спечели дело срещу ЧЕЗ за 1 млрд.евро - ПП-ДБ искаха да го закрият

„Най-големите „борци срещу корупцията“ ПП-ДБ искаха персонално за да закрият този отдел, който защитава българските интереси."

Консултациите при Йотова: БСП-ОЛ предлага парламентът да гласува Бюджет 2026

Консултациите при Йотова: БСП-ОЛ предлага парламентът да гласува Бюджет 2026

Кирил Добрев посочи, че отговорността за служебното правителство е споделена - на фона на думите на Йотова, която твърди, че тя е на парламента. 

Собственикът на хижа "Петрохан" със зловещо послание преди тройното убийство

Собственикът на хижа "Петрохан" със зловещо послание преди тройното убийство

В прощалното писмо, което изпратил до своята майка, той написал, че нищо от това, което ще чуе, не е вярно