Готови сме на разговори с всички български партии и да обсъждаме всичко, което е свързано с доброто и в полза на България. Това заяви в интервю за БНР съпредседателят на Патриотичния фронт Валери Симеонов в отговор на въпрос за готовността на партията за разговори с ”Атака”.
Преди дни председателят на „Атака“ Волен Сидеров заяви, че е предложил на Патриотичния фронт да направят коалиция и да издигнат общ кандидат за президентските избори през есента и общо явяване на следващи парламентарни избори.
Валери Симеонов съобщи, че са пуснали допитване до партийните членове, за да се разбере доколко могат да понесат евентуална обща работа с „Атака“. Не мога да предвидя какви ще бъдат настроенията. Има хора, лично засегнати. Има хора, физически засегнати от хулиганствата на „Атака“, коментира Симеонов.
По думите му логиката, че след обединение вляво и около дясноцентристки кандидати патриотичните формации трябва да търсят общи действия, за да имат успех на президентските избори, не важи. "Няма да тръгнем по логиката на когото и да било. Имаме собствени разбирания. Имаме собствена програма. Имаме собствена цел и кауза. Ако „Атака“ се вписва в реализацията на тази кауза – да. Ако обаче не се вписва, няма как да стане това.
Още от България
Илин Димитров: Черноморският сезон се забави, анулирани са 120 000 полета
Анулациите са причинени от неразбирателство между две частни фирми и са направени още през декември и януари, каза министърът на туризма
Сутринта грее слънце, след обед дъждове - на изток с гръмотевици
В източните и планинските райони дъждовете ще са придружени с гръмотевици. Има условия и за градушки. Максималните температури - предимно между 26° и 31°, по Черноморието – 21°-23°, а в София около 27°.
Радан Кънев не влезе в интригата на Атанас Атанасов, остава кандидат за лидер на ДСБ
"Винаги съм бил убеден, че вътрешнопартийното общуване се осъществява на партийни форуми, а не в публичното пространство", казва Кънев