12 Февруари, 2026

Валери Симеонов и Даниел Митов се разбраха за изборните секции в Турция

Валери Симеонов и Даниел Митов се разбраха за изборните секции в Турция

"Срещата ни с министъра на външните работи Даниел Митов протече много добре, с пълно разбиране и готовност за съдействие". Това каза лидерът на ПП НФСБ и председател на ПГ на „Патриотичния фронт” Валери Симеонов след срещата на депутати от НФСБ, ВМРО и АТАКА с министъра на външните работи Даниел Митов по темата за организацията на изборния процес в Турция. „За момента нещата остават така, както са подадени от посланика ни в Турция Надежда Нейнски. От там тръгва голямата грешка и дори бих казал предателство. Утре предстои среща с ЦИК, на която ще искаме секциите в Турция да бъдат изместени в посолства и консулства там, където е възможно. От ЦИК зависи всичко и се надявам да имаме успешна среща с тях”, обясни Симеонов пред Фокус. 

Той уточни, че е увеличен броят на хората, които ще бъдат командировани в Турция – вече ще бъдат по двама в секция, а не както досега - по един. „Пращат се хора, които са дипломати, но лошото е, че нямат нужната бройка, за да покрият навсякъде с хора, които владеят турски език”, добави Симеонов. По думите му МВнР вече е изпратило протестната нота, за която настояваха от ПФ във връзка с предизборен натиск, оказван върху изселниците от България.

Валери Симеонов подчерта, че въпросът с искането им за отзоваването на Надежда Нейнски ще се коментира веднага след изборите. 

Сподели:

Коментари (0)

Волгин нападна в ЕП евролидерите:  Заради русофобията  им плащат обикновените украинци

Волгин нападна в ЕП евролидерите:  Заради русофобията  им плащат обикновените украинци

Украинците няма да се подчинят и предадат, нашата задача е да стоим зад тях – категорични са от мнозинството в Европейския парламен

Трагедията "Петрохан": Проверяват как са получени разрешителните за оръжие

Трагедията "Петрохан": Проверяват как са получени разрешителните за оръжие

Иванов е имал значителен огнестрелен арсенал - 5 пушки, 2 карабини, 1 късо оръжие и два заглушителя. На името на Калушев са регистрирани два пистолета.

Коларова: В центъра на предизборния дебат е атака срещу институциите, като в случая "Петрохан"

Коларова: В центъра на предизборния дебат е атака срещу институциите, като в случая "Петрохан"

Жертвата в случая "Петрохан" в действителност е една – детето, но е много тежко определянето на това кой е жертвата, кой е виновният, каза политологът