6 Декември, 2025

Валери Симеонов и компания се нанасят днес на "Раковски” 134

Валери Симеонов и компания се нанасят днес на "Раковски” 134

"Новодомците" от НФСБ днес влизат във владение на част от имота, за СДС остават два етажа

Емблематичната за СДС и България сграда на столичната улица "Раковски” 134 от днес има нов стопанин – вицепремиерът Валери Симеонов и партията му. Там вече ще се помещава централата на неговата НФСБ.

Сградата, която почти 30 години беше централа на първата мощна опозиционна формация след комунизма СДС, е с нов наемател - Валери Симеонов, който ще стопанисва два етажа от нея. Дотук се стигна, след като Реформаторският блок – част, от който бяха сините, не успя да влезе в парламента. Така партията с легендарния лозунг от 90-те години "Времето е наше!" загуби правото си на партийна централа в държавен имот, припомня Канал 3.

След решение на кабинета от Националния фронт за спасение на България (НФСБ) днес влизат във владение на част от имота. За СДС остават два етажа. Властите ги оставиха там на добра воля. Така на практика, НФСБ и СДС стават съквартиранти.
Още от първия си мандат в парламента, Валери Симеонов обяви апетити към знаковата сграда - това се случи през лятото на 2013 г. Сините обаче също бяха в Народното събрание, а имаха и сключен дългосрочен договор за наем до 2015 г.

През годините мераци да се нанесат на "Раковски” 134 имаха още политиците Николай Бареков и Веселин Марешки.
Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Желязков: Българските евромонети с националните ни символи стават законно платежно средство от 1 януари

Премиерът Росен Желязков и управителят на БНБ се увериха на място, че Монетният двор на банката работи на изключително високо ниво и е въведен 24-часов производствен процес.

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Задействаха Bg-Аlert заради преливането на две реки в Бургаско, евакуираха семейство

Скъсана е дигата на река Изворска, в нея се влива река Факийска. На място работят екипи на Община Бургас и на Граничната полиция.

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.