2 Май, 2026

Валери Симеонов натякна на ДПС, че Орхан Памук и Ердоган са признали арменския геноцид

Валери Симеонов натякна на ДПС, че Орхан Памук и Ердоган са признали арменския геноцид

С декларация от трибуната на парламента лидерът на Патриотичния фронт Валери Симеонов изрази възмущението на парламентарната си група от поведението на депутатите от ДПС на 24 април, когато напуснаха пленарната зала в момент, когато парламентът почиташе с едноминутно мълчание паметта на убитите арменци по времето на Османската империя. Той заяви, че няма човек, който има капчица съвест и зрънце човечност, да не стане на крака.

Симеонов запита: "Кои сте вие, дами и господа от ДПС? Какви сте вие? На кой кумир се кланяте? Кого представлявате?"

Симеонов заяви още, че всъщност ДПС не представляват нито българския народ, нито ЕС, нито Турция и нейния народ, защото Турция в лицето на Орхан Памук, както и на сегашния президент Ердоган са признали арменския геноцид и са поднесли съболезнованията си за това.

"Свалихте маските и се видя озъбеното дивашко лице на ДПС. Видя се, че това е една мафиотска структура, съставена от феодали, която живее назад във времето, в мрачното кърваво средновековие," Симеонов завърши емоционално, като заяви, че ПФ ще продължи да се бори ДПС да бъде изтръгнато от властта, защото е вредно за България и заплаха за човечеството.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той