1 Май, 2026

Валери Симеонов: Пашата инструктира ДПС как да гласува в последния момент

Валери Симеонов: Пашата инструктира ДПС как да гласува в последния момент

ДПС подкрепиха промените в Конституцията в последната минута. Вероятно имаше телефонно обаждане от Пашата. До почивката те имаха друго поведение като не гласуваха. След това влязоха в залата и смениха поведението си. Лукарски даде да се разбере, че може да подкрепи 6:5 в полза на прокурорите предварително. Повече няма да има драми с оставки. Това заяви съпредседате;ят на Патриотичния фронт Валери Симеонов в ефира на Нова телевизия.

"Последните 25 години съдебната система бе оставена на автопилот, сега направихме първата сериозна крачка срещу корупцията в нея" допълни Симеонов. Той заяви, че не е важно дали квотата на прокурорите и парламента не е равна, важното е че парламента направил първата крачка към промяна на съдебната система. „Не сме послушковци и няма да гласуваме задължително в подкрепа на правителството, ако се разминава с нашата програма”, допълни той.

Сподели:

Коментари (0)

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

България е с най-високата годишна инфлация в еврозоната през април

Страната ни е начело в класацията с ръст на цените от 6.2% на годишна база, което е сериозно ускорение спрямо март, когато инфлацията беше 2.8%.

 Асен Василев:  На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

Асен Василев: На президентските избори ПП и ДБ ще се явят заедно

„Това не е някаква драматична стъпка, а нормална еволюция“, заяви лидерът на ПП.

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Откриха нарушения на строителния обект в Бургас, където загина служител от свличане на земна маса

Мъжът е подменял ВиК съоръжения на улица в центъра на града. Той е влязъл в близо триметров изкоп, когато внезапно се е свлякла земна маса.