1 Март, 2026

Валери Симеонов за ветото: Добрата новина е, че се консолидирахме

Валери Симеонов за ветото:  Добрата новина е, че се консолидирахме

"Мисля, че излязохме с добри решения и добро консолидиране, а това е добрата новина за днес", заяви пред журналисти народният представител и председател на ПГ на Патриотичния фронт Валери Симеонов, след отхвърлянето на ветото на президента Росен Плевнелиев. 

На въпрос дали така сформираното мнозинство удовлетворява Патриотичния фронт, Симеонов отговори: 

"Естествено. Ветото беше отхвърлено". 

Във връзка с начина на гласуване на "Атака", които с гласовете си помогнаха за преодоляването на ветото, той коментира: 

"Да попречим на "Атака", да вземат правилни решения ли? Да се възмутим от тях ли? Не мога да разбера. Аз съм нямал никакви разговори с "Атака", но ги поздравявам за отговорното поведение днес".

Сподели:

Коментари (0)

Важна информация за българите в района на Близкия Изток

Важна информация за българите в района на Близкия Изток

Съгласно Правото на Европейския съюз, там където страната ни няма свой консул, българските граждани могат да ползват за услуги консулите на другите държави от ЕС

Бащата на Сияна влиза в политиката със Сдружение „Сияние“ – корупцията убива децата ни

Бащата на Сияна влиза в политиката със Сдружение „Сияние“ – корупцията убива децата ни

Нямам никакво намерение да се превърна в поредния "омразен политик", нито „Сияние“ ще се превърне в поредната "омразна политическа формация", казва Николай Попов

Няколко селища провеждат частични избори за кмет

Няколко селища провеждат частични избори за кмет

В село Венелин се гласува в една секция, а избирателите са 659. До частичния вот се стигна, след като избраният на първи тур на местните избори през 2023 година Филиз Ахмедов подаде оставка.