29 Декември, 2025

Валежи от дъжд в Западна и Централна България

Валежи от дъжд в Западна и Централна България

Превалявания от дъжд ще има до обяд, главно в Западна и Централна България. В следобедните часове ще има разкъсвания и намаления на облачността, в много райони до предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен запад-югозападен вятър. Минималните температури ще са предимно между минус 1° и 4°, максималните ще са между 9° и 14°. 

Над Черноморието ще преобладава облачно време, но валежи са малко вероятни. Ще духа слаб запад-югозападен вятър. Максималните температури ще са от 10° на север, до 14° на юг. Вълнението на морето ще е 1 – 2 бала. Температурата на морската вода е 2 – 4°.

Над планините ще преобладава облачно време и в сутрешните и обедните часове ще има превалявания от дъжд, над 2000 м.н.в. – от сняг. След обяд валежите ще спрат, облачността временно ще намалее. Ще духа умерен, по върховете – временно и силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 7°, на 2000 метра – около 1°.

В понеделник ще е без валежи, но облачността отново ще се увеличи. В Източна България ще духа умерен вятър от юг-югозапад, в останалата част от страната - слаб, югоизточен. Във вторник от запад ще започнат превалявания, предимно от дъжд, в планините и в западната част на Предбалкана - от сняг. В сряда с усилване на вятъра от изток-североизток ще нахлува студен въздух. Ще има превалявания от дъжд и сняг, които с понижението на температурите, в много райони в Северна България ще преминат в сняг.

Сподели:

Коментари (0)

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Политологът смята, че Борисов и Пеевски не биха се разделили и не биха действали един срещу друг, но българските граждани са "ги принудили" да го направят.

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

Очаква се още да бъде взето Решение за създаване на засилено партньорство със Съединените американски щати по отношение на достъпа до данните за съдимост с оглед гарантиране на националната сигурност.

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

"Не сте чули правилно гласа на хората. Не се търсят хляб и зрелища. Търсят се тези, които могат да правят хляб и бъдеще."