"ВЪН, СЛУГИ НА ГАЗПРОМ! ДАНС NO MORE 14 ЮНИ". Този надпис се появи на черната ограда пред Парламента. Двама от Протестна мрежа са задържани, съобщиха протестиращите срещу властта на своята Фейсбук страница.
По информация на NOрешарски полицията е задържала Ивайло Стоименов и Любомир Авджийски заради надписа върху огражденията пред Народното събрание.
От пресцентъра на МВР коментираха, че в действителсност са установени две лица, които драскали по захражденията - двама мъже на 31 г. и на 34 г. Към момента все още се намирали там, проверявала ги жандармерията. Предполагало се, че няма да бъдат арестувани, а само отведени в районното управление.
Междувременно "Протестна мрежа" все повече се активизира в социалните мрежи с призиви за голям общонационален протест. Очаква се той да е другата седмица - на 14 юни - денят, в който се навършва една година от спонтанното събиране на хиляди хора на жълтите павета, след като излезе новината за назначаването на Пеевски.
Протестът е планиран за 14 юни, от 18.00 часа пред Министерски съвет - на същото място и по същото време, както преди една година, когато хиляди излязоха на площада след новината за скандалното назначение на Делян Пеевски за шеф на ДАНС.
Призивът на организаторите на протеста гласи:
"Приятели, мина една година. ВРЕМЕ Е ДА ДОВЪРШИМ ЗАПОЧНАТОТО! Не трябва да позволяваме всичко да се развива по техния сценарий. И днешните, и утрешните управляващи трябва да знаят, че гражданското общество се събуди и ще бди над всяко тяхно действие! На 14-ти юни от 18:00 - ВСИЧКИ НА ПЛОЩАДА в своя град! Организирайте се по места! Национален протест 1 година #ДАНСwithme! #ОСТАВКА!
Разпространявайте, канете приятели, печатайте брошури, плакати и трансперанти и ги разпространявайте във вашия град. Снимайте и изпращайте снимките на страницата. Да бъдем активни! От нас зависи!"
Още от България
Радев с нов лупинг: Партньорството с „Райнметал“ е пример за сътрудничеството с Германия
Това заяви министър-председателят по време на срещата си с делегация от федералната провинция, водена от Томас Щробъл, председател на Ландтага (парламента) на Баден-Вюртемберг
Сачева: И Демерджиев иска да е инфлуенсър, открих 11 противоречия в думите му за Атанасова
„През последните 5 години служебни кабинети, доминирани от президента, на практика са управлявали най-много, така че темата с наследството малко се изтърка", смята тя
Анкета: Одобрявате ли поведението и външната политика, която води министър Петрова-Чамова?
Тестване на обществените нагласи към разнопосочните сигнали на премиера Радев и първия български дипломат