6 Декември, 2025

Въпроси за подкрепата от ДПС изнервиха Орешарски, плаши с напускане на студиото

Въпроси за подкрепата от ДПС изнервиха Орешарски, плаши с напускане на студиото

Темата за подкрепата на ДПС изнерви кандидатът за президент Пламен Орешарски и той остро се скара на водещия да спре да му задава повече въпроси по темата. Даже заплаши да напусне студиото.

"Аз нямам към кого друг да се обърна за подкрепа", обясни Орешарски и призна, че е ходил на среща с лидера Мустафа Карадайъ, но заяви, че няма никакви условия за получената подкрепа. Орешарски призна, че Доган е най-авторитетният в тази партия, а винаги било удоволствие да се говори с него.

На репликата, че ДПС така се опитва да увеличи политическата си тежест Орешарски отговори: 

"Много бих се радвал, ако и други големи партии го направят, чрез подкрепа за мен".

По думите му, всички търсят подкрепата на ДПС, но го крият и само Ивайло Калфин си е признал.

Орешарски отрече да е близък с Делян Пеевски и не го е виждал след края на мандата си. Бившият премиер показа, че обижда да го наричат "експеримент" и посочи, че Борисов е по-лош експеримент от него.

Орешарски коментира и горещата тема за АЕЦ "Белене". Според него е виновен този, който 2012 година спря проекта, сега плащаме загуби на Русия заради спирането. Борисов е виновен,  подчерта бившият премиер. Той посочи, че проектът вече е много компрометиран и е трудно да се каже дали да бъде възобновен. Прокуратурата ще установи кой е плащал и кой е виновен, допълни Орешарски. Във външнополитиески план той смята, че отношението ни към Русия и Турция, трябва да бъде като към голяма сила близо до нас. Трябва да се съобразяваме с нашите влиятелни съседи.

Като свой приоритет, ако влезе на "Дондуков" 2 , Орешарски възнамерява да възстановим контактите с всички стари приятели. А от близкото минало помним, че старите ни приятели бяха тоталтарни режими и страните от СССР. 

Орешарски заяви, че не знае колко струва кампанията му, но всичко било от "доброволни пожертвования на симпатизанти".

По думите му, той ще бъде на първо място на 6 ноември.

Сподели:

Коментари (0)

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Съботният ден ще бъде облачен и дъждовен, остава топло за сезона

Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 42 мин. и залязва в 16 ч. и 53 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 11 мин.

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

СДВР: Петима от задържаните след протеста на 1 декември са нарушавали закона и преди

Столичната дирекция на вътрешните работи предостави уточняваща информация за лицата.

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.