26 Декември, 2025

Върнаха на работа полицай, уволнен след акцията в Лясковец

Върнаха на работа полицай, уволнен след акцията в Лясковец

Младши полицейският инспектор Радослав Георгиев и шефът на Специализираното тактическо звено за бързи действия във Велико Търново Павел Ангелов ходили до дома на Петко Петков ден преди акцията на полицията на 14 март м.г., когато Петков уби полицая Емил Шарков. 

Задачата на Георгиев и Ангелов била да заснемат дома на Петков, като според указанията трябвало да бъдат предпазливи. Докато снимали обаче, Ангелов и Георгиев били забелязани от майката на Петко. 

В процес на изясняване на действията на полицаите от трагичната операция тогавашният вътрешен министър Цветлин Йовчев и главният секретар Светлозар Лазаров заявиха, че една от причините за провалената акция е именно действията на тези полицай. 

След което бяха уволнени. полицаят Радослав Георгиев обжалва заповедта за уволнение и Административня съд във Велико Търново го върна на работа. 

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен