Районната прокуратура в Попово наблюдава досъдебно производство за склоняване или подпомагане към самоубийство на младши полицейския инспектор Д.Д., съобщиха от пресцентъра на Апелативна прокуратура - Варна.
На 22 август, в около 7,45 часа 45-годишният инспектор е забелязан от случаен минувач в личния му автомобил в град Попово.
Мъжът подал сигнал за окървавен мъж и на място е изпратена оперативно-следствената група и линейка.
В болницата простреляният с един изстрел в главата, произведен със служебното му оръжие, умира.
В момента се извършват огледи на личния автомобил на починалия, както и на служебния му кабинет. Д. Д. работи в системата на МВР от 18 години.
Отговарял е като младши полицейски инспектор за осем села в района.
Още от България
Президентският вот: битка за разпадащите се политически лагери или стартова площадка за нещо друго
Голямата интрига на президентските избори може да се окаже не просто кой ще стане президент, а кой ще оцелее политически след тях
Радостин Василев: Йотова за нищо на света не трябва да бъде избрана за президент, тя е секретарка на Радев
Обявяване на кандидатурата ми за президент е като прелюдия към обединение. Иска ми се да седна в всички кандидати на дебат, но това не може да се случи
Слънчево, на места горещо време, летни бури връхлитат морето
Купесто дъждовна облачност ще има в планините и в три области в Източна България