27 Март, 2026

Въвеждат специална организация на "Кулата", за да се избегнат километричите задръствания

Въвеждат специална организация на "Кулата", за да се избегнат километричите задръствания

В сравнение със същия период на миналата година трафикът през "Кулата" се е увеличил с 25%.


МВР с мерки срещу тапите на "Кулата".

Въвеждат специална организация на движение, за да се избегнат километричите задръствания от миналата седмица.  На границата са изпратени допълнителни екипи, които правят мобилни проверки.

В сравнение със същия период на миналата година трафикът през "Кулата" се е увеличил с 25%. С 65 на сто повече са и семействата, които пътуват с децата си към Гърция.

Граничните полицаи призовават хората да подготвят всички необходими документи ощепреди проверката на КПП-то.

„Още в началото на КПП-то ще има наши колеги,които ще се опитат при възможност да разделят трафика в различни ленти - български граждани, европейски граждани и такива от трети страни.  Автобусите също ще се отделят на близкия паркинг и с мобилни устройства ще се проверяват”, обясни главният секретар на МВР Ивайло Иванов.

Сподели:

Коментари (0)

Трайков: Отидох на място в  "гьола" при АЕЦ Белене, където "гният"  около 640 млн. долара

Трайков: Отидох на място в "гьола" при АЕЦ Белене, където "гният" около 640 млн. долара

"Няма да е никак лесно, но е съвсем реалистично да приключим цялата сага без загуба или дори с някаква печалба, а това някога изглеждаше като фантастика", казва той.

Конституционалистът Пламен Киров: Измамата на Андрей Гюров е сравнима с лъжата за гражданството на Кирил Петков

Конституционалистът Пламен Киров: Измамата на Андрей Гюров е сравнима с лъжата за гражданството на Кирил Петков

Именно Народното събрание е органът, който може да прекрати мандата му, но липсата на своевременно решение създава институционален вакуум

Декларация на общественици: Университетите не са място за политически кампании и раздление

Декларация на общественици: Университетите не са място за политически кампании и раздление

Особено тревожни са инициативите, насочени към изключването на Израел от европейските научни програми, включително програмата Horizon, която е създадена именно за насърчаване на международното научно сътрудничество