5 Декември, 2025

Възкресяват партията на Иван Славков - Батето

Възкресяват партията на Иван Славков - Батето

Бившият шеф на пожарната до 2006 г. ген Кирил Войнов реанимира партията на Иван Славков - Батето "Напред, България". За неин нов председател ще бъде избрана бизнесменката Зорница Атанасова, съобщиха пред Faktor.bg близки до формацията. Тя щяла да бъде неутрална и нямало да бъде обвързана със стари партии и ще играе в центъра на политическата карта. 

Партията на Батето "Напред, България" е създадена през 2001 г. .Името й е измислено по аналогия с партията на Силвио Берлускони „Форца Италия“, която обаче не успява да премине 4-процентната бариера и да влезе в Народното събрание. Славков обаче прави формацията за свое удоволствие и няма претенции да влиза сериозно в политиката. Сега обаче последователите му вероятно са решили да се опитат да играят на местните избори през есента и да продължат политическата му инициатива. 

Припомняме, че тарторът на партията ген. Кирил Войнов беше отстранен от министър на вътрешните работи Румен Петков през 2006 г. от генерална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" като главен комисар. Тогава “Инспекторатът” на МВР проверява Войнов за злоупотреби със служебното положение.

Сподели:

Коментари (0)

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Бойко Борисов: Имаше платена провокация пред дома ми, но в живота всичко се връща

Лидерът на ГЕРБ предупреди, че ще дойде време, когато ще тръгнат други и по техните къщи