Днес се почитат жертвите на „възродителния процес“ в местността Демир баба текке край Исперих.
Митинг-съборът е посветен и на годишнината от мирните протести през май 1989 г. В него ще вземат участие ДПС и ДОСТ.
На събитието ще присъства цялото ръководство на ДПС начело с председателя Мустафа Карадайъ, депутати и евродепутати от политическата сила, съобщи областният лидер на ДПС Севгин Шукри.
Вчера в Джебел беше чествана годишнина от протестите срещу „възродителния процес”. Въпреки призивите на кмета на града да не се политизира събитието, се стигна до политически битки между ДОСТ и ДПС. Стотиците униформени не можаха да предотвратят и физическите сблъсъци между опоненсите.
![Възпоменание на Майските събития организират на Демир баба текке](/static/downloads/uploads/Images2/m/miting_dps.jpg)
Още от България
Летище София вече носи името "Васил Левски"
Президентът Радев издаде указ за това, с днешна дата
БЗНС: Свободата, демокрацията и независимостта не са за продан
"В тази нова реалност, в която идеологиите се сменят, а геополитическият баланс се размества, ние трябва да защитим фундаменталните ценности, които ни определят."
Пеевски: МВР и Прокуратурата да защитят държавността от шайката на Костадинов
"Държавата, в лицето на своите институции трябва да се противопостави на тези фашизоидни анархисти"