10 Юли, 2026

Възстановиха движението по АМ "Тракия"

Възстановиха движението по АМ "Тракия"

Възстановено е движението по автомагистрала „Тракия“, от пътен възел Зимница до Бургас. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Пътна инфраструктура". Трафикът на моторни превозни средства се осъществява контролирано със съдействието на „Пътна полиция, до отстраняване на авариралите автомобилите от трасето на магистралата. От АПИ апелират към водачите да шофират с намалена скорост и повишено внимание при км 320 и км 350 км, като спазват стриктно указанията на пътните полицаи, поради наличие на стеснени участъци от пътното платно.

По-рано беше възстановено движението от пътен възел „Карнобат“ в посока София. Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка и зимното поддържане на републиканската мрежа от безплатното приложение LIMA, интернет страницата на АПИ – www.api.bg, lima.api.bg и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20 в АПИ. В агенцията целогодишно при 24-часов режим работи Ситуационен център, който събира и обобщава данните за състоянието по републиканските пътища.

Сподели:
България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

България и Сърбия подписаха спогодба за нов граничен пункт - „Калотина” 2

Преди началото на летния сезон вече 3 милиона души са преминали през границата

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

"Спартан" полетя до Италия с петмесечно бебе за чернодробна трансплантация

Вчера за лечение в Германия беше транспортирано 12-годишно момиче с рядко заболяване на кръвта, а във вторник - пак в германска клиника беше настанено 16-годишно момче с чернодробна недостатъчност. Лечението в трите случая ще бъде заплатено от Здравната ни каса.

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

Николай Нанков: Край на социалните мрежи за деца - няма да може системата да бъде лъгана

"Дигиталният портфейл ще е за всички - никой няма да може да влиза в социални мрежи без него - важно уточнение е, че това ще е напълно безплатно"

Коментари (0)