14 Юни, 2026

Вдигнаха блокадата на джамията Абу Бекир

Вдигнаха блокадата на джамията Абу Бекир

Приключи акцията на полицията и жандармерията в квартал „Изток” в Пазарджик, предаде Агенция Фокус. Полицейските сили постепенно се изтеглят от квартала. Само по някои от улиците има автомобили на жандармерията за осигуряване на реда.

След вдигането на блокадата, в двора на джамията има около 30-тина мъже, които се опитват да влязат и вътре в храма, но той все още е затворен.

По информация на присъствалите в джамията, оттам са иззети книги, документи и компютър. Ахмед Муса Ахмед е отведен в полицията за разпит, като според присъствалите той е бил поканен да се качи в полицейския автомобил за разговор в управлението. Отношението към присъствалите е било спокойно, не възникнало напрежение или конфликт със силите на реда. Според присъствали на молитвата в джамията, те не правят нищо нередно, не са оказали съпротива на полицейската акция, която е протекла по предварително посоченият план.

Сподели:
"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та

"Тапи" от коли блокираха АМ „Тракия“ при „Траянови врата“, има и леки ПТП-та

Вътре в самия тунел движението е почти спряло и в двете ленти, като колите се придвижват с едва няколко километра в час

Заловените край Бургас мигранти останали дни в гората без храна

Заловените край Бургас мигранти останали дни в гората без храна

Те чакали трафиканта да ги вземе. През последните три дни не са имали абсолютно никаква храна. Наложило се е да ядат плодове и дори трева, за да оцелеят.

Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец

Недостигат спасители по плажовете, дрон ще спасява на Синеморец

Заради недостига на кадри част от плажовете търсят нетрадиционни решения. На плаж "Бутамята" от дни работи първият в страната дрон за водно спасяване.

Коментари (0)