22 Май, 2026

Венелина Гочева поема Съюза на издателите

Венелина Гочева поема Съюза на издателите

В открито писмо до членовете на тази организация (един от двата съюза на собственици и издатели в страната) Павлов изтъква, че на дневен ред е поставен "въпросът има ли гаранции за съществуването на независими медии в България".

Любомир Павлов, който има повдигнати обвинения за укриване на данъци и пране на пари, и мярка задържане "гаранция 100 хил. лв", вече няколко пъти публично твърди, че се води война между медиите, в които той е съсобственик ("24 часа", "Труд" и др.), и медиите на Делян Пеевски, като това е ипричината за "системните лъжи и клевети" по негов адрес.

В откритото писмо Павлов за пореден път декларира, че го атакуват хора, "за които медийният монопол е по-важен от медийната свобода". И добавя, че се оттегля, защото "поради сегашните обстоятелства аз не мога да бъда максимално ефективен".

На 31 юли 2012 г. на заседание на УС на СИБ тази негова позиция е била приета с разбиране и подкрепена единодушно. УС на СИБ решил да свика Общо събрание на Съюза на 18 септември т. г.

До избора на нов председател Павлов упълномощи с всички права и задължения на председателя Венелина Гочева - зам.- председател на съюза, бивш дългогодишен главен редактор на в. "24 часа".

Сподели:

Коментари (0)

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Кандев: "Прокурорският син", току-що беше заловен от ГДБОП

Макар да няма официални доказателства, че бащата е прикривал престъпления, в обществото се наложи усещането, че фамилната връзка е осигурявала чадър

АПС: Измама с фалшив подпис остави Ахмед Доган без имоти и без собственост във фирми

АПС: Измама с фалшив подпис остави Ахмед Доган без имоти и без собственост във фирми

Фалшифицирането на подписа на Ахмед Доган е станало и с участието на нотариус

Заради плащанията по ПВУ: НС възстанови антикорупционната комисия - на първо четене

Заради плащанията по ПВУ: НС възстанови антикорупционната комисия - на първо четене

Мандатът на комисията ще бъде 5 години, без право на преизбиране