15 Януари, 2026

Версия: Костин убил Анна и Никита заради 150 000 евро

Версия: Костин убил Анна и Никита заради 150 000 евро

Руският гражданин Герман Костин е убил съдружничката си Анна Леонтиева и 5 - годишния й син Никита заради 150 000 евро. Това е една от водещите версии на полицията за мотива на жестокото двойно убийство , потресло преди седмици страната ни, съобщава "Преса".

Парите били на жената и част от тях са от продажба на имот в т. нар. Севернокипърска турска република. Става дума за апартамент, който 34-годишната рускиня получила след развода със съпруга й - известния педиатър и бивш здравен министър на Пермска област д-р Вадим Плотников. 

Българското разследване смята, че след установяването им у нас в средата на миналата година Герман е подвел Анна, че ще успее да инвестира парите й в доходоносен бизнес и тя му ги е дала. Впоследствие обаче той или не е успял да ги завърти успешно, или просто ги е присвоил.А когато тя се е опитала да му потърси сметка, Костин я е ликвидирал. 

Убил е и малкия Никита, за да прикрие всички възможни следи към себе си. 

Криминалистите не изключват и възможността освен парите в случая да са намесени също любовни и чисто битови причини.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.