Двата взрива в складовете с боеприпаси в Иганово са дело на вътрешен човек, смятат разследващи, които търсят извършителя, твърди "24 часа".
Версията, по която работи следствието е, че става въпрос за внедрен човек, който се е възползвал от пробойните в охраната и е действал хладнокръвно.
“Той е подхвърлил експлозива, а след това го е задействал дистанционно”, казва дългогодишен експерт на ВМЗ.
Може да се окаже, че взривовете са терористичен акт, подготвян продължително. Изпълнението на поръчката е била улеснена от слабата ведомствена охрана.
Преди дни прокуратурата оповести фрапиращи нарушения при опазването на секретния обект. Охранителите са оголвали зоната по за 20 минути, преди да застъпи следващата смяна. И тъкмо тогава лумваха пожарите. За щастие - без човешки жертви. “Ще има и трети взрив, но този път с фатални последици”, категорични са оръжейници.
“Няма човек в Иганово, който да не е убеден, че това е умишлено”, казва кметът на селото Стефан Данчев. При всяко позвъняване на телефона той изтръпва да не би пак да става нещо в складовете.
От няколко дни районът се охранява от жандармерия и полиция, разставена по всички възможни точки. В момента там действат сапьори и разследващи. 800-те работници са разпратени в цеховете на ВМЗ - Сопот.
Прокуратурата се натъкна на ужасяващи нарушения. Край складовете с бомби свободно са пасели коне, а стопанинът им е влизал дори без пропуск.
Хората в сопотското село смятат, че двата палежа на 21 март и на 14 април са провокирани от частни икономически интереси. Тази версия пръв застъпи Димитър Атанасов, синдикалист на “Подкрепа” във ВМЗ - Сопот.
- See more at: http://novinite.bg/articles/91746/Vzrivovete-v-Iganovo-sa-delo-na-vnedren-chovek#sthash.QQVSc1n5.dpuf
Още от България
Божанов: Ветото върху санкциите срещу Русия превръща България в "Орбанова Унгария"
Съпредседателят на "Да, България" смята това за историческа грешка и призова за преразглеждане на позицията, ако не искаме да изпаднем в тежка изолация
"Възраждане" въстана срещу кабинета: Защо не наложи вето на целия пакет от санкции към Русия
Реално правителството ще подкрепи санкциите по отношение на икономиката ни, правителството ще подкрепи и няма да наложи вето за 90 милиарда евро, които се дават като "заем" за Украйна"
Мотористи от цялата страна са на протест за връщане на сезонната застраховка
Исканията на мотоклубовете бяха изслушани и обсъдени на заседание на Икономическата комисия в парламента