"Един служебен кабинет няма достатъчно време, за да се запознава със ситуацията, с оставеното от предишното правителство", прогнозира пред бТВ бившият вицепремиер в правителството на Иван Костов Веселин Методиев:
"Някои от министрите вероятно ще започнат бързо да критикуват своите предшественици. Някои от тях сигурно ще извадят някакви конкретни случаи. Обикновено става така. Аз не вярвам хората от служебното правителство да постигнат някакъв гигантски успех в борбата с корупцията, по простата причина, че времето е кратко, а не заради друго. Сигурно имат желание хората, това не може да бъде поставяно под съмнение, но времето не стига", коментира той.
"Служебните кабинети се ползват с високо одобрение в най-новата ни история, защото нямат време да се изложат. Хората имат очаквания, тези очаквания са кратки, провеждат се избори. Във всичко това има някаква емоция, еуфория", коментира Методиев.


Коментари (0)