„Наистина създаваме впечатлението, че ние приемаме всички и всички остават тук. Това не може да бъде така. Едно трябва да бъде отношението към тези, които реално получат статут на бежанци - това е вече правна процедура, но тези, които не получат, трябва максимално бързо да бъдат репатрирани в страните по произход", посочи външният министър по този въпрос външно министерство работи интензивно с МВР.
В кулоарите на парламента Вигенин допълни, че срещат голям проблем с документите на имигрантите.
„Проблемите са от различно естество - някои са, че част от тези имигранти, които са доказано нелегални, нямат документи и съответно посолствата не издават такива документи с обяснението, че няма как да докажат тяхната самоличност", добави външният министър.
Той обясни, че се работи с посолствата и се надява този процес да бъде ускорен максимално поне за част от имигрантите.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние