22 Май, 2026

Вигенин пусна червен ботуш да мачка във Фейсбук страниците на дипломатите

Вигенин пусна червен ботуш да мачка във Фейсбук страниците на дипломатите

 

1. Не членувам в политически партии.

2. По служба и извън нея не правя никаква пропаганда. Имам личен профил във Фейсбук, достъп до който имат само одобрени от мен хора. Те са мои приятели и с тях обменям информация и мнения.

3. Не давам изявления по медиите, ако нямам съответното разрешение от МВнР.

Тайната на личната кореспондеция е основно човешко право, прогласено в Конституцията, както и правото на политически и други възгледи”. Така българският представител в ООН Стефан Тафров отговори чрез Фейсбук на своя началник външния министър Кристиан Вигенин. Ден по-рано Вигенин, забрани на дипломатите ни да участват в мрежата и да си споделят мненията и политическите пристрастия. Поводът за реакцията на Вигенин станаха именно постове на Тафров, от които става ясно, че не одобрява правителството. 

Стефан Тафров в момента е на почивка на българското Черноморие и отказа коментар по темата пред Faktor.bg. Източни във Външно министерство обаче твърдят, че Вигенин е започнал таен лов на вещици. Доверени до него лица от отдел „Информация и връзки с обществеността” били пуснати да душат по Фейсбук и Интернет за коментари на български дипломати за политическата ситуация в страната. Проверявали се и всички служители на министерството и с приоритет изпратените на мисия. Нагласите на ръководството на Външно, което се ръководи дефакто от бивш агент на ДС били да се уволняват всички, които имат различно мнение от правителствената политика и подкрепят протестиращите.

 Странен е и фактът, че българската дипломация мълчи гузно, че с комунистически ботуш мачкат личното им пространство. Коментира се и до колко законно се тършува в личните страници на дипломатите и служителите на Външно. На много от тях страниците във Фейсбук са затворени и до тях имат достъп само тесен кръг от приятелите им. 

Сподели:

Коментари (0)

Михаела Доцова разговаря с папа Лъв XIV във Ватикана

Михаела Доцова разговаря с папа Лъв XIV във Ватикана

По-късно нашата делегация ще присъства на тържествена православна литургия в базиликата „Сан Клементе“ и ще се поклони пред мощите на Свети Кирил

Първи парламентарен контрол за Радев като премиер

Първи парламентарен контрол за Радев като премиер

Народното събрание връща антикорупционната комисия заради 258 млн. евро по Плана за възстановяване и устойчивост (ПВУ)

Небето над страната е в облаци, кратки, но интензивни дъждове с гръмотевици

Небето над страната е в облаци, кратки, но интензивни дъждове с гръмотевици

Ще има и градушки. Максималните температури - между 20° и 25°, за София – около 20°.