25 Февруари, 2026

Виктор Николаев отряза опозиция и управляващи в ефир

Виктор Николаев отряза опозиция и управляващи в ефир

Водещият на Нова ТВ Виктор Николаев буквално отряза на живо в ефир прякото включване на своя колежка от парламента, която беше събрала трима депутати от управляващите и опозицията. Въпреки че Цвета Караянчева от ГЕРБ, Настимир Ананиев от Реформаторския блок и Корнелия Нинова от Коалиция за България продължиха да обясняват какви са приоритетите на новия парламентарен сезон, Николаев се намеси и ги прекъсна с реклами, които припомни, че издържат финансово медията. 

Караянчева заяви преди това, че в новия парламентарен сезон предстои гласуването на важни реформи като промяна в конституцията и закона за антикорупцията, който по думите й ще бъде приет на първо четене утре. "Местните избори са задача на партийните централи, депутатите имаме друга работа', каза още депутатът от ГЕРБ на въпрос дали вотът ще повлияе на задълженията на Народното събрание. 

Настимир Ананиев от Реформаторския блок пък се надява след изявлението на Бойко Борисов за явното гласуване във ВСС, законът да бъде приет и в парламента. Той е категоричен, че конституционната реформа е ключова за новата сесия и трябва да се търси подкрепата на всички партии, както и по отношение на проектозакона за образованието.

Корнелия Нинова заяви, че БСП няма да промени позициите си и няма да подкрепи конституционната реформа в този вид. Според нея по-важна тема е бюджетът за 2016 г., премахването на плоския данък и връщането на прогресивния. 

Сподели:

Коментари (0)

САЩ прекратява финансирането на „Свободна Европа“ в България и Румъния, спират медията

САЩ прекратява финансирането на „Свободна Европа“ в България и Румъния, спират медията

"Свободна Европа" - България ще търси други възможности да обслужва своята аудитория след 31 март тази година

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

ДПС-Ново с нелепо обяснение как се се е стигнало до отхвърляне ветото на Йотова

По думите на Искра Михайлова в залата е било прекалено шумно и трима техни народни представители са направили грешка, която те ще поправят

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Йотова подписа указа за уволнението на главния секретар на МВР

Мирослав Рашков категорично отхвърли мотивите, с които Дечев поиска отстраняването му